Şubat 5, 2023

PoderyGloria

Podery Gloria'da Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası

Indian Sports News’in Kapağı, 10 Aralık

İşte 10 Aralık’ta Hint sporlarındaki tüm önemli gelişmeler.

atletizm

Belihu, 25K Kolkata’da birincilik için yarışıyor

İki kez Delhi Yarı Maratonu galibi Etiyopyalı Andamlak Pelehu, 18 Aralık’ta yedinci Tata Steel Kolkata 25K yarışının ilgi odağı olacak.

2018 ve 2019’da Delhi Yarı Maratonu’nu kazanan ve 2020’yi 58dk 54sn’lik derecesiyle ikinci sırada tamamlayan Pilihu, Berlin Maratonu’nda 2:06.40sn ile kişisel rekorunu koştu.

İki kez Olimpiyat şampiyonu Eliud Kipchoge’a ayak uydurmayı başardı, ancak Berlin yarışını 2:01:09 saniye ile kazanmak için kendi dünya rekorunu kıran Kenyalı karşısında geride kaldı.

Diğer seçkin uluslararası koşucular arasında Cibuti ulusal yarı maraton rekoru sahibi Brahim Hassan, Türkiye’nin çok ülkeli şampiyonu Aras Kaya ve bu yılki Münih Maratonunu 2:08:10 saniye gibi etkileyici bir süre ile üçüncü bitiren Eritreli Berhane Tesfaye yer alıyor.

Elit kadın kadrosunda 2022 Tokyo Maratonu ikincisi Etiyopya’dan Ashti Bekere ve 2019 TSK 25K ikincisi Bahreyn’den Desi Gessa yer alıyor.

Elit kategori kazananları, erkekler ve kadınlar, her biri 7.500 $ alacak. İkinciler, 3.000 $’lık etkinlik günlüğü bonusu ile daha da zenginleşecek.

-Betty

yelken

Hintli denizci Anandi, King’s Cup Regatta’da altın madalya kazandı

Hintli denizci Anandi Nandan Chandavarkar, 34. King’s Regatta’da her yönüyle açık yelken yarışında altın madalya kazandı.

Mumbai’den gelen 13 yaşındaki çocuk, son üç yıldır Open Skiff sınıfında sörf yapıyor. En son, Fransa Ulusal Açık Kayak etkinliğinde yarıştı ve U-15 sınıfında beşinci oldu. Anandi ayrıca bu yılki Japonya Açık Kayak Ulusal Şampiyonası 2022’ye de katıldı.

Anandi bir basın açıklamasında “Yelken benim tutkum ve King’s Cup Regatta her denizcinin yapılacaklar listesinde. Hindistan için altın madalya kazandığım için gurur duyuyorum ve diğer gençlere hayallerini tutkuyla keşfetmeleri için ilham vermesini umuyorum.”

READ  Türkiye, Ghosn'un Japonya'dan kaçmasına yardım ettiği için üç kişiyi hapse mahkum etti

Üç katılımcı, Phuket’teki Kings Cup’ta Hindistan’ı temsil etti.

Anandi altın madalyayı alırken, Luv Sakpal genel klasmanda beşinci, Armaan Malhotra ise 12. sırada yer aldı.

Anandi Koç Dipesh Nerpagare altında eğitim aldı ve Amish Ved’e akıl hocalığı yaptı.

-Betty

basket topu

TN erkekleri, Kerala kadınları kazanmaya devam ediyor

Tamil Nadu’nun adamları, Cumartesi günü burada VK Menon Kapalı Stadı’nda Gençler Ulusal Şampiyonası için Güney Bölgesi Elemeleri’nde Telangana’yı 96-48 mağlup ederek ikinci galibiyetlerini aldılar.

Kerala takımından Devika Sunil, Cumartesi günü Kozhikode’de düzenlenen South Zone Gençler Basketbol Turnuvasında Telangana’ya karşı basket deniyor. | Görüntü kaynağı: özel düzenleme

Kadınlarda ise ev sahibi Kerala, Telangana’yı 83-27 geride bıraktı.

Sonuçlar (lig):

Erkekler: Karnataka 84 (S. Sanketh 30, NM Vishnu 14, Amarthya 12) bt Puducherry 71 (Devanand 21, Logesh 17); Karnataka 66 (Sankath 21, Nihal 11) ve Andhra Pradesh 55 (Satya Prakash 17, Guru Charan 13); Tamil Nadu 96 (Swarna Kumar 16) Telangana 48 (Suponil 10). Tamil Nadu 81 (V Saran 20, Prahalathan 15), Karnataka 70’i (Nihal 25, Chasank Gowda 12) yendi.

Kadınlar: Karnataka 74 (Niharika Reddy 21, Meghla Gowda 19) ve Puducherry 42 (Vaishnavi 21);

Kerala 83 (Irene Elsa John 16, Ashlyn Shejo 15, Eldina Ann Joseph 11) Telangana bit 27; Tamil Nadu 104 (Satya 30, Netika 15, Sadhana Veronica 14) Telangana 39 (Sahasra 10).

-Stan Ryan

hokey

Günün Peyton Kupası

Pazar günü SAI suni çiminde başlayan 124. Beighton Cup hokey turnuvasında on iki takım mücadele edecek.

Indian Oil, Punjab Ulusal Bankası, Demiryolu Sporları Tanıtım Kurulu, Merkez Sekreterliği ve Kültürel Sporları Tanıtım Kurulu (CSCSPB), Hindistan Kontrolörü ve Genel Denetçisi, Odisha XI, Punjab ve Sindh Bankası, Hint Donanması, Canara Bankası, Naval Tata Hokey Akademisi, Doğu Turnuvaya Demiryolu Kulübü ve BNR katılacak.

CSCSPB, açılış maçında Tata Maritime Academy ile karşılaşacak.

-YB Sarangi

Nehru Kadınlar Hokey Turnuvası

Karisma Yadav ve Jagandeep Kaur’un golleri, Cumartesi günü Shivaji Stadyumu’nda düzenlenen Nehru Kadınlar Hokey Şampiyonası finalinde Demiryolu Sporları Teşvik Kurulu’nun (RSPB) Pritam Siwatch Akademisi’ni 2-1 mağlup etmesinin yolunu açtı.

Tamanna Yadav, 41. dakikada Pritam Academy için eşitliği sağladı, ancak tutarlı Jagandeep, dördüncü çeyrekte bir dönüştürme cezası ile Demiryolları için bunu mühürledi.

Şampiyon takım 100.000 Rs ve ikinci olan takım 50.000 Rs alır.

Karishma, “Maçın Adamı” ve Hokey Grubu ödüllerine layık görüldü.

Sonipat’tan Bharti Saroha, ‘Turnuvanın Oyuncusu’ ödülüne layık görüldü ve ₹ 25.000 verdi.

CRPF, Fair Play Kupasını evine götürüyor.

Madhya Pradesh Eyaleti Spor Bakanı Yashodhara Raje Scindia ödülleri takdim etti.

Nihai sonuç): Demiryolu Sporları Tanıtım Kurulu (Karisma Yadav, Jagandeep Kaur) Pritam Seawatch Academy, Sonipat (Tammana Yadav) 2-1 kazandı.

– Kamesh Srinivasan