Şubat 26, 2024

PoderyGloria

Podery Gloria'da Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası

Hindistan, bayanlarda Kazakistan’ı yenerek birinci oldu

Hindistan, bayanlarda Kazakistan’ı yenerek birinci oldu

Mamallapuram: Hindistan’ın en üst sıradaki A takımı, Pazartesi günü burada 44. Satranç Olimpiyatı’nda bayanlar bölümünün 10. ve sondan bir önceki turunda belirleyici bir zafer elde etmek için Kazakistan’ı 3.5-0.5 yendi.

En iyi oyuncu Konero Hambe, Zhansaya Abdul Malik’i yenerek kazanma yollarına dönerken, Tania Sachdev ve Bhakti Kulkarni sırasıyla Zenya Balabaeva ve Golikshan Nakhbayeva’ya gol attı. R Vaishali ikinci plakada Bibisara Assaubayeva ile berabere kaldı.

Açık bölümde, Hindistan’ın parlak B-takımı, formda De Gokic’in dünya hız satranç şampiyonu Noderbek Abdul Satrov’a yenilmesiyle Özbekistan ile 2-2 berabere kalmak zorunda kaldı.

Pazartesi günkü maçtan önce dokuz rauntta 8.5 sayı atan GM Jokesh, 72 hamlelik bir maçta genç arkadaşı Abdul Sattar’a karşı sendeledi.

Yetenekli Gukesh yerlisi R Praggnanandhaa, Nihal Sarin ve B Adhiban’ın Nodirbek Yakubboev ve Jakhongir Vakhidov’a karşı yaptıkları maçlarda berabere kaldıktan sonra Javokhir Sindarov’u mağlup etti.

Hindistan’ın A Takımı, ikinci seribaşı, B Harikrishna’nın kaybetmesini yenerek Param Magswoodlu karşısında İran’ı 2.5-1.5 yendi ve podyum finişlerini iyileştirdi.

Hindistan’ın milli takımı “C” (16. sıra) Slovakya’ya 2-2 berabere kaldı ve 34. sırada yer aldı.

Sekizinci turda öne geçen Ermenistan, Azerbaycan’ı 3-1 mağlup ederek Özbekistan’a tekrar katıldı. Hem Ermenistan hem de Özbekistan, oynanacak bir turla 17 oyun puanına yükseldi.

Hindistan A’nın 16 maç puanı var. Seribaşı ABD, Türkiye’yi 3-1’lik ikna edici bir galibiyetle geri döndü ve 16 puanla Hindistan’a katıldı.

Önemli sonuçlar

Açılış Maçı: Hindistan ‘B’ Özbekistan ile 2-2 berabere kaldı (D Gukesh Nodirbek Abdusattorov’a yenildi, Nihal Sarin Nodirbek Yakkuboev ile berabere kaldı, R Praggnanandhaa Javokhir Sindarov’u yendi, B Adhiban J Vakhidov ile berabere kaldı).

Hindistan ‘A’ İran’ı 2.5-1.5 yendi (P Harikrishna Param Maghsoodloo’ya yenildi, Vidit S Gujrathi M Amin Tabatabeai’ye yenildi, Arjun Erigaisi Pouya Idani ile berabere kaldı, SL Narayan Bardiya Daneshvar’a yenildi).

READ  Gadzhimagomedov sallanıyor, Nika kazanmak için ısırma girişimini görmezden geliyor

Hindistan ‘C’ Slovakya’yı 2-2 yendi (SS Ganguly Jergus Pechac ile berabere kaldı, SP Sethuraman Viktor Gazik’e yenildi, Karthikeyan Murali Juraj Druska ile berabere kaldı, Abhimanyu Puranik Christopher Repka’yı yendi).

Azerbaycan Ermenistan’a 1-3, ABD Türkiye’ye 3-1, Sırbistan Hollanda’ya 2-2, İspanya Çek Cumhuriyeti’ne 2.5-1.5, Macaristan Ukrayna’ya 2-2, Almanya İsrail’e 3-1 yenildi. , ve İngiltere , İtalya üzerinden . 3-1, Fransız ekibi Litvanya ile 2-2 berabere kaldı.

Bayanlar: Hindistan A Kazakistan’ı 3.5-0.5 yendi (Kuniru Hampi Zhansaya Abdulmalik’i yendi, Ra Vishali Bipisara Asawbayeva ile berabere kaldı, Tanya Sachdev Xenia Balabaeva’yı yendi, Bhakti Kulkarni Golikshan Nakhbayeva’yı yendi),

India B, Hollanda’yı 3-1 yendi (Vantika Agrawal, Chawken Bing’e yenildi, Padmini Root, Machtilde van Forest’ı yendi, Mary Ann Gomez, Rosa Ratsma’yı yendi, Divya Deshmukh, T. Lakava’yı yendi).

Hindistan ‘C’ İsveç’i 3-1 yendi (Isha Karavadi Pia Kramling ile berabere kaldı, BV Nandiha Ina Agrest ile berabere kaldı, Varshini Sahiti Bill Kramling ile berabere kaldı, Pratyusha Buddha Victoria Johansson ile berabere kaldı).

Gürcistan Polonya’ya 2-2, Almanya Ukrayna’ya 1,5-2,5, Ermenistan Azerbaycan’a 0-4, ABD Endonezya’yı 3-1, Küba Slovakya’ya 1,5-2,5, Moğolistan Bulgaristan’a 2-2, Macaristan İtalya üzerine. 3.5-0.5.