Eylül 24, 2022

PoderyGloria

Podery Gloria'da Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası

Afrika Uluslar Kupası 2021: F Grubu ve kadrosunun önizlemesi – Tunus, ‘kara at’ turnuvası olarak bahar sürprizi görüyor

F grubu

Tunus, Mali, Moritanya, Gambiya

12 Ocak Çarşamba

Afrika Uluslar Kupası

Afrika Uluslar Kupası nerede ve neden şimdi yapılacak? Biçim, tarihler ve zamanlama

dün saat 17:39

  • Tunus, Mali
  • Moritanya – Gambiya

16 Ocak Pazar

  • Gambiya – Mali
  • Moritanya’daki Tunus

20 Ocak Perşembe

  • Gambiya – Tunus
  • Moritanya Mali

Tunus’tan bahsetmişken, Arap Kupası ikinciliği Kamerun’da son etaplara ulaşan siyah atlar olabilir.

Munther Kbeir’in iyi eğitimli tarafı, kaptan Wahbi Khazri ve kaleci Farouk Ben Mustapha’nın deneyimlerinden yararlanabilir, ancak aynı zamanda genç Manchester United oyuncusu Hannibal Mejbri için de heyecan verici bir fırsata sahipler, ancak oyuncu Old Trafford’da tam ilerleme kaydetmedi. .

Hannibal, 2021 sonunda Arap Kupası müsabakalarında rol aldı ve bu şekli Uluslar Kupası’na taşıması bekleniyor.

Mali’ye karşı açılış maçı, şu anda yükselişte olan Eagles ile heyecan verici bir hesaplaşma olmalı.

Uluslar Kupası elemelerinde grubunu lider bitirmenin yanı sıra Mali, yakın zamanda Dünya Kupası elemelerine yenilmez bir rekorla girdi ve muhtemelen Katar’dan sadece iki maç uzakta.

Ondan önce, Kamerun’da bir izlenim bırakmak isteyecekler ve buna yardımcı olmayı umacaklar, Southampton’dan Moussa Djenebo ve Tiraspol Şerif’in Real Madrid ve Shakhtar Donetsk’i yenen ekibinin bir parçası olan Adama Traore (bu değil!). Son – bu yıl Şampiyonlar Ligi’nde.

Moritanya, 2019’da Mısır’a katıldıktan sonra daha önce elemelerde başarısız olduktan sonra turnuvada ikinci kez üst üste boy gösterdi.

Bu arada, o vesileyle grup aşamasında Tunus ve Mali ile de karşılaştılar, ilkiyle berabere kaldılar, ancak ikincisine kaybettiler.

Grubu oluşturan, turnuvadaki en düşük sıradaki takım olan Gambiya ile, Moritanya’nın açılış maçındaki ilk final zaferi – ve nihayetinde üçüncülük şansı – söz konusu değil.

READ  Ayrılık atışları: Babamın külleri Türkiye'ye savruldu | Spor Dalları

fark

Tunus

Kaleciler: Farouk Ben Mustapha (Esperance of Tunus), Bachir Bensaïd (Monastir, Tunus), Ayman Dahmin (Sfaxien, Tunus), Ali Jamal (Stadium de Tunis, Tunus).

Savunmacılar: Dylan Bron (Metz, Fransa), Montassar Talbi (Rubin Kazan, Rusya), Bilal Eva (Club Africain, Tunus), Oussama Haddadi (Malatyaspor, Türkiye), Omar Reek (Arsenal, İngiltere), Mohamed Drager (Nottingham Forest) ). İngiltere), Mohamed Amin Ben Hamida (Teras, Tunus), Hamza Mathlouthi (Zamalek, Mısır), Ali Maaloul (Mısır’dan Al-Ahly), Ali Abdi (Caen, Fransa).

Orta saha: Mohamed Ali Ben Romdhane (Esperance, Tunus), Aissa Laidouni (Ferencvaros, Macaristan), Ellyes Skhiri (Köln, Almanya), Ghailene Chaalali (Esperance, Tunus), Seif-Eddine Khaoui (Clermont, Fransa), Anis Ben Slimane ( Brondby, Danimarka). Hannibal Mejbri (Manchester United, İngiltere), Firas Ben Larbi (Ajman, BAE), Wahbi Khazri (Saint Etienne, Fransa), Hamza Rafia (Standard Liege, Belçika), Naim Sliti (Al-Ittifaq, Suudi Arabistan).

Forvet: Seifeddine Jaziri (Zamalek, Mısır), Yoann Touzghar (Troyes, Fransa), Youssef Msakni (Al Arabi, Katar).

Parasal

Kaleciler: Djigwe Diarra (Genç Afrikalılar, Tanzanya), Ismael Diawara (Malmo, İsveç), Ibrahima Monkoro (TP Mazembe, DR Kongo).

Savunmacılar: Senou Koulibaly (Dijon, Fransa), Mamadou Fofana (Amiens, Fransa), Masadio Hydara (Yarış Lensi, Fransa), Boubacar Kiki Kouyate (Metz, Fransa), Valai Sakho (Vitoria Guimarães, Portekiz), Iziaka Sammaki (Horoya, Gine), Moussa Sissako (Standard Liege, Belçika), Charles Traore (Nantes, Fransa), Hamari Traore (Stade Rennes, Fransa).

Orta Saha: Yves Bissoma (Brighton & Hove Albion, İngiltere), Mohamed Kamara (Salzburg, Avusturya), Lassana Koulibaly (Salirnitana, İtalya), Aliou Deng (Mısır’dan Al-Ahly), Amadou Haidara (Leipzig, Almanya), Rummenigge Kwame. (Troys, Fransa), Diadi Samasco (Hoffenheim, Almanya), Adama Noss Traoré (Hatayispor, Türkiye), Hamido Traoré (Gersonspor, Türkiye).

Forvet: Califa Coulibaly (Nantes, Fransa), Moussa Doumbia (Stade Reims, Fransa), Moussa Djenepo (Southampton, Fransa), Ibrahima Kone (Sarpsborg, Norveç), Lassine Senayoko (Auxerre, Fransa), Adama “Malouda” Traore (Cherif) Tiraspol), Moldova), Bilal Touré (Stade de Reims, Fransa).

READ  Amos'un Pinewood'da bir güreş kliniği var | Haberler, spor, işler

Moritanya

Kaleciler: Babacar Diop (Moritanya Nouadhibou Kulübü), Mbaki Ndiaye (Kings of Nouakchott, Moritanya), Mohamed El Mokhtar (Association El Douan, Moritanya).

Savunmacılar: Abdelbaa (Al-Ahly, Libya), Diadi Diarra (Gol FC, Fransa), Al-Hassan Habib (Al-Zawra, Irak), Haruna Abu Damba (ilgisiz), Süleyman Karamoko (Nancy, Fransa), Ali Obeid ( Valenciennes, Fransa). , Hüseyin Abdel Rahman (Royal Francis Buren, Belçika), Abdelkader Thiam (Bolognese American, Fransa).

Orta Saha: Mohamed Dellah Yali (Takımsız), Guessouma Fofana (Cluj, Romanya), Ibrehima Coulibaly (Le Mans, Fransa), Khassa Camara (NorthEast United FC, Hindistan), Almike Moussa Ndiaye (Goal FC, Fransa), Yacoub Sidi Ethmane ( AS Vita, Kongo Demokratik Cumhuriyeti), Mohsen Bodda (FC Nouadhibou, Moritanya), Abdallahi Mahmoud (NK Istra, Hırvatistan), Mohamed Soueid (FC Nouadhibou, Moritanya), Beyatt Lekweiry (AS Douanes, Moritanya).

Forvet: Aboubacar Kamara (Ares Thessaloniki, Yunanistan), Hamieh Tangi (FC Nouadhibou, Moritanya), Omar Kamara (Peroi Stara Zagora, Bulgaristan), Adama Ba (Berkan, Fas), Slimane Dokara (Gersonspor Kolobo, Türkiye), Idrissa Tiam. (Assac-Concorde, Moritanya), Bab Abnou Ba (Le Havre, Fransa).

Gambiya

Kaleciler: Babokar Gaye (Rott-Weiss Koblenz, Almanya), Cheikh Sibi (Virtus Verona, İtalya), Modu Gobi (Black Leopards, Güney Afrika).

Savunmacılar: Pa Modu Jani (FC Detikon, İsviçre), Omar Kohli (Sampdoria, İtalya), James Gomez (Horsens, Danimarka), Noah Sonko Sondberg (Östersund, İsveç), Boubacar Sanneh (çevrimdışı), Ibo Toray (Salford City). , İsveç (İngiltere), Sidi Janko (Real Valladolid, İspanya), Mohamed Mbei (Solvesburg, İsveç).

Orta saha: Ibrima Sona (Fortune FC, Gambiya), Daouda Ngoum (Bronchoj, Danimarka), Soliman Marra (Gent, Belçika), Ibrima Darboi (Roma, İtalya), Youssoufa Pope (Piacenza, İtalya), Ibo Adams (Orman Yeşili) Rover’lar). , İngiltere), Musa Barrow (Bologna, İtalya), Abley Gallo (Siraeng, Belçika), Steve Trauley (Ajman, Birleşik Arap Emirlikleri), Ebrima Cole (Spezia, İtalya).

READ  Türkiye'de oyun alanını dengelemek

Forvet: Lamine Gallo (Vehervar, Macaristan), Boubacar Gobi (Norby, İsveç), Asan Sesay (FC Zürih, İsviçre), Mohamed Badamusi (Kortrijk, Belçika), Modu Barrow (Chonbuk Hyundai Motors, KRK), Dembo Darboe ( Shakhtyor) . Soligorsk, Beyaz Rusya), Yusupha Njie (Boavista, Portekiz).

Afrika Uluslar Kupası

Cezayir’in tacı koruyan muhteşem takımı – E Grubu önizleme

dün saat 17:31

Afrika Uluslar Kupası

Salah, Mısır ve Nijerya karşısında lider – Dördüncü grubun önizlemesi

dün saat 17:29